PBX Alcatel = hlas + internet

 

Řešení Alcatel OmniPCX Office usnadňuje práci s internetem díky tomu, že integruje všechny nutné síťové komponenty v jediném řešení. Není potřeba zavádět složitou infrastrukturu heterogenních materiálů. Správa je tak mnohem jednodušší. Alcatel OmniPCX Office je řešení typu "vše v jednom" pro bezpečný sdílený přístup na internet se zabudovanými e-mailovými, zabezpečovacími a kontrolními aplikacemi a zařízeními pro vzdálený přístup na bázi internetu. Alcatel OmniPCX Office je ideální, jednoduché, optimalizované řešení pro malé až střední podniky.

Sdílený a rychlý přístup na internettt

Řešení Alcatel OmniPCX Office nabízí integrované komponenty pro celopodnikový přístup na internet. Na internet má tak přístup více uživatelů i PC současně, a to prostřednictvím jediného spojení. Kromě toho nabízí Alcatel OmniPCX Office celou řadu rozhraní WAN pro firemní přístup na internet, takže kapacitu spojení lze přizpůsobit potřebám firmy. Alcatel OmniPCX Office podporuje standardní ISDN s připojením o rychlosti 64 nebo 128 Kbps a rovněž rychlé spojení pomocí ASDL nebo pronajatých linek s rychlostí přenosu až 2 Mbps.

Cache server v rámci řešení Alcatel OmniPCX Office urychluje přístup na internet a optimalizuje dobu připojení. Tento cache server ukládá internetové stránky a vložené objekty při prvním připojení. Další uživatelé tak mají okamžitý přístup k obsahu, aniž by jej museli podruhé stahovat. Informace jsou transparentně aktualizovány pomocí snadné interakce mezi systémem a cache serverem příslušného ISP. Cache server v rámci řešení Alcatel OmniPCX Office nevyžaduje žádnou specifickou správu a ušetří vám tak starosti. Optimalizuje dobu přístupu pro uživatele na lokální síti LAN tím, že snižuje dobu připojení.

Bespečný a kontrolovaný přístup na internet

Při připojení k internetu je bezpečnost velmi důležitá otázka. Řešení Alcatel OmniPCX Office obsahuje několik mechanismů na ochranu firmy před externími narušiteli a na kontrolu používání internetu. OmniPCX obsahuje prvek firewall, který získal osvědčení "West Coast Labs Checkmark". Tento ochranný prvek (firewall) řešení Alcatel OmniPCX Office obstál při důkladném nezávislém testování, které pro uživatele znamená jasné a jednoznačné sdělení o kvalitě zabezpečení Alcatel OmniPCX Office.

Díky integrovanému proxy serveru umožňuje Alcatel OmniPCX Office kontrolu používání internetu. Proxy server kontroluje, které internetové služby jsou k dispozici jednotlivým uživatelům. Používá výkonné filtrování a definuje, které URL jsou autorizovány či naopak zakázány. Pomocí grafického rozhraní lze snadno dostupnost internetu omezit, například na pracovní dobu. Díky řešení Alcatel OmniPCX Office si firma může být jista, že se u ní internet používá pro pracovní účely, a může tak snižovat náklady.

Firewall a proxy server řešení Alcatel OmniPCX Office nevyžadují instalaci softwaru ani hardwaru. Snadno se spravují pomocí jednoduchého softwaru pro správu na bázi internetu.

E-meil a sjednocená práce se zprávami

E-mailový server v rámci řešení Alcatel OmniPCX Office otevírá pro firmu úplně nový svět komunikací. Vaši zákazníci budou moci těžit nejen z této aplikace, ale zaměstnanci firmy budou také moci společně pracovat daleko efektivněji. Alcatel OmniPCX Office se chová jako celofiremní interní e-mailový server bez nutnosti zavádět speciální e-mailový server na LAN. E-mailový server v rámci řešení Alcatel OmniPCX Office se snadno spravuje, podporuje hlavní standardní e-mailové protokoly a hlavní klientský software POP3/SMTP včetně programů Microsoft® Outlook™, Microsoft Outlook Express a Lotus Notes. Alcatel OmniPCX Office je dostatečně flexibilním řešením, aby jej bylo možno integrovat s emailovou službou příslušného ISP či s existujícím e-mailovým serverem na lokální síti LAN. Může se používat jako kompletní emailové řešení typu klient/server pro správu veškeré interní i externí elektronické pošty či jako jednoduchá e-mailová brána, pokud již máte emailový server.
Díky svému kompaktnímu provedení je Alcatel OmniPCX Office perfektní řešení pro sjednocenou práci se zprávami (Unified messaging), které podporuje integraci elektronické pošty, hlasové pošty a faxu na pracovní ploše. Sjednocená práce se zprávami v rámci řešení Alcatel OmniPCX Office je zcela založená na integraci aplikací pro hlasovou a elektronickou poštu. Díky OmniPCX není třeba investovat do dalšího hardwaru či softwaru pro faxové služby. Prostřednictvím připojení k internetu může firma používat hostitelské faxové služby poskytované poskytovatelem internetových faxových služeb (IFSP). Příchozí a odchozí faxy jsou spravovány IFSP a dodávány do složky přijatých zpráv uživatele. Tento přístup snižuje náklady, infrastrukturu a administrativu.

Bezpečný a levný vzdálený přístup s virtuální privátní sítí

Stále více firem potřebuje přístup k firemním síťovým zdrojům ze vzdálených míst. Možnosti virtuální privátní sítě (VPN) nabízejí v tomto ohledu levnou a flexibilní cestu pro malé a střední podniky. VPN funguje na veřejné internetové infrastruktuře místo drahých pronajatých linek či speciálních sítí, které vyžadují složitou konfiguraci a správu.

VPN používá internet k tomu, aby zajišťovala okamžitý přístup k firemní síti. Vzdálený uživatel se tak může připojit k firemní síti prostřednictvím řešení Alcatel OmniPCX Office z kteréhokoli místa na světě za cenu místního hovoru na číslo příslušného ISP. Podobně, bez ohledu na vzdálenost, mohou hostitelé na různých sítích komunikovat přes internet pomocí místních připojení.

Další obrovskou výhodou VPN je bezpečnost. Ačkoli VPN využívá internetovou infrastrukturu, spoléhá na šifrování a tunelování za účelem ochrany důvěrných informací. VPN v rámci řešení Alcatel OmniPCX Office využívá standardního protokolu PPTP pro vzdálený přístup uživatelů a protokol IPSec pro komunikaci z LAN do LAN.

Podívejte se sami

Řešení Alcatel OmniPCX Office bylo vytvořeno pro podniky, které nemají specialisty v oboru IT a zároveň chtějí zlepšit ziskovost firmy prostřednictvím optimalizaci svých lidských, technických a finančních zdrojů. Díky čemu je řešení Alcatel OmniPCX Office tak výkonné? Společnost Alcatel integrovala řadu složitých komponentů do jednoho systému, který optimalizuje investice společnosti. Systém Alcatel OmniPCX Office se zaměřuje na vytvoření globálního řešení za účelem otevření komunikace na pracovišti. Předem konfigurované vestavěné aplikace v rámci řešení Alcatel OmniPCX Office představují výkonné internetové řešení, které se snadno instaluje a konfiguruje pomocí jediného jednoduchého uživatelského rozhraní. Řešení Alcatel OmniPCX Office nabízí přesně to, co potřebujete na zlepšení komunikace v rámci vaší firmy, aniž byste museli být odborníkem v oboru informačních technologií.

 Klikněte pro více informací   Tisk    Odeslat
Propojení PBX do LAN

 

Nyní, kdy je LAN (lokální síť) nezbytná pro sdílení informací, periferních zařízení, aplikací pracovních skupin, internetu a VoIP, Alcatel OmniPCX Office s integrovaným přepínáním LAN je nejlepší volbou pro malé a střední podniky. Její rychlá ethernetová technologie posiluje výkon LAN, a tak umožňuje přenosy velkých souborů, používání sdílených databází a přístup k multimediálním aplikacím.

Řešení LAN Alcatel OmniPCX Office pomáhají malým a středním podnikům lépe řídit zavádění jejich LAN a představují efektivní způsob podpory konvergence datové a hlasové infrastruktury, včetně služeb IP telefonie, sdíleného přístupu na internet pro e-commerce a efektivní komunikaci se zákazníky a dodavateli.

Komunikace LAN – datasheet

Proč potřebujete LAN?

 • Sdílet drahá periferní zařízení, jako jsou laserové tiskárny a ukládání na pevném disku.
 • Sdílet informační soubory, jako jsou prezentace, spreadsheety a zákaznické zprávy, které používá několik osob.
 • Sdílet aplikace jako Lotus Notes v módu klient/server.
 • Sdílet faxové servery, modemové soubory a internetový přístup pro e-commerce, efektivní a včasnou komunikaci se zákazníky a dodavateli.
 • Používat řešení pracovních skupin, jako je e-mail, síťové kalendáře, sledování dokumentů a Computer Aided Design (CAD).
 • Podporovat konvergenci datové a hlasové infrastruktury efektivním způsobem při využití technologie VoIP a IP telefonie.

Řešení LAN v rámci Alcatel OmniPCX Office nabízejí:

 • Rychlou a snadnou instalaci kompaktního zařízení pro okamžité použití (typu plug and play ); snadno použitelné vybavení, které nevyžaduje konfiguraci.
 • Standardní a vysoce výkonnou rychlou ethernetovou technologii, která umožňuje přístup ke sdíleným databázím a multimediálním aplikacím.
 • Převoditelnost s možností rozšířit LAN podle růstu firmy.
 • Úsporu času díky sdílenému vybavení a zdrojům.
 • Nákladově efektivní řešení.
 • Integrované řešení lan

Řešení LAN v rámci Alcatel OmniPCX Office vaší firmě pomáhá zvýšit produktivitu a získat lepší přístup k informacím. Integrované přepínání LAN je nákladově efektivní řešení, které zlepšuje komunikační časy a sdílenou, vysokorychlostní hlasovou infrastrukturu.

Integrované desky LAN v rámci Alcatel OmniPCX Office umožňují rychlé ethernetové přepínání. Při rychlosti až 100 Mbps na jeden port je možný bezproblémový přenos velkých souborů a přístup ke sdíleným databázím a multimediálním aplikacím. Systém je určen pro zařízení pro okamžité použití (plug and play). Při automatickém rozpoznání 10 až 100 Mbps na všech portech je zjišťování rychlosti připojeného zařízení automatické a není třeba žádné konfigurace. Integrované přepínání LAN je modulární a nabízí levné řešení od 8 do 84 portů. Desky LAN mají porty typu "up-link" na rozšíření sítě o nové přepínače či existující centrály.

Služby lan

Snadná správa LAN

Služby LAN v rámci Alcatel OmniPCX Office zajišťují správu a rozšiřování LAN. Server DHCP automaticky přiděluje IP adresy v LAN. To umožňuje snadnou instalaci nových zařízení IP na LAN bez nutnosti manuální konfigurace.

LAN na internet

Řešení Alcatel OmniPCX Office nabízí integrované řešení LAN na internet, které podporuje mnohočetné připojení WAN, od 64 kbps ISDN až do 2 Mbps ADSL nebo pronajaté linky. Integrovaný router pro přístup na internet poskytuje uživatelům LAN vysokorychlostní přístup k internetu. Vestavěný certifikovaný firewall chrání LAN před narušením a napadením. Uživatelé LAN mohou také využívat mnohé další internetové funkce Alcatel OmniPCX Office, jako je DNS, proxy, caching, e-mail server a VPN.

 Klikněte pro více informací   Tisk    Odeslat


 

MALAFA SERVIS - telekomunikace  (2000 - 2011) Všechna práva vyhrazena.

Home Obsah Zeptejte se nás Servis Kontakt
O firmě Servis Kontakty na nás Dveřní komunikátory Helios GSM brány GSM EasyGate GSM Isdn GSM GATE 19' VoIP/GSM brány GSM BlueTower GSM OMIKRON GSM BlueStar Aplikační možnosti Komunikační systémy Alcatel OmniPCX Řešení hlasové komunikace Call server Call centrum Sítě VoIP Telefonní terminály Stolní telefony PC telefonie Konvergované řešení Nabízené výhody Řešení datové komunikace Jednoduchost a výkonnost OMEGA Omega Business Omega Basic Omega software Contact Manager Omega VOIP modul Systémový telefon NETSTAR Modely Netstar Telefonní služby Služby terminálů Telefony 2N StarPoint Typy telefonů Funkce Ovládání Příslušenství GSM doplňky Jištění proti přepětí Handsfree sady Technická specifikace Reference EZS systémy EZS Jablotron EZS Siemens CCTV systémy Kamery AXIS AXIS fixní AXIS fixní dome AXIS fixní termo AXIS PTZ dome Kamery IQeye IQeye Alliance IQeye 700/750 IQeye Sentinel IQeye Dome IQeye 4 IQ manager